WARSZTATY TEATRALNE

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach prowadzi serię WARSZTATÓW TEATRALNYCH dla trzech grup uczestników i uczestniczek:  DZIECI, MŁODYCH i SENIORÓW (65+). Warsztaty odbywają się raz w tygodniu.

Uczestników czekają elementarne zadania aktorskie, praca z ruchem, rytmika, impostacja głosu, praca z dykcją, nauka przez zabawę oraz etiudy zbiorowe i indywidualne.
Korzyści:
✔️ pokonywanie tremy i wewnętrznych barier
✔️ nauka koncentracji i dyscypliny
✔️ umiejętność pracy w grupie
✔️ odczytywanie emocji własnych i rówieśników

 

GRUPA „DZIECI”- warsztaty adresowane do dzieci szkół podstawowych, mają charakter cykliczny zmierzający do stworzenia i pokazu publicznego etiudy kończącej proces twórczy.

Prowadzenie: Beata Pszeniczna

GRUPA „MŁODYCH” - warsztaty adresowane do uczniów liceów, szkół ponadpodstawowych i studentów, mają charakter cykliczny zmierzający do stworzenia i pokazu publicznego etiudy kończącej proces twórczy.

Prowadzenie: Joanna Kasperek

GRUPA „SENIORÓW” - warsztaty adresowane do seniorów w wieku 60+, mają charakter cykliczny zmierzający do stworzenia i pokazu publicznego etiudy kończącej proces twórczy. Celem warsztatów jest aktywizacja i socjalizacja seniorów, jak i praca z lokalną pamięcią historyczną.

Prowadzenie: Dawid Żłobiński

 

Opłata dla każdej z form warsztatów wynosi dla jednej osoby 50 zł (cztery 90-minutowe spotkania w miesiącu).

Liczba miejsc jest ograniczona!

Edukacja

Edukacja teatralna jest bardzo ważnym elementem w procesie wychowywania dzieci. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele aktywności, w które mogą angażować się dzieci i młodzież.

Aktywności

Spektakle edukacyjne:
Ważną pozycją w repertuarze są spektakle przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych; to na ogół przedstawienia  powstałe na kanwie szkolnych lektur i klasycznej literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Lekcje teatralne:

prowadzone są dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży, mają charakter jednorazowy, opłata wyceniona dla całej grupy (10 – 50 osób) wynosi 170 zł.

Tematy lekcji do wyboru zamawiającego:

  • Jak powstaje spektakl?
  • Aktorskie ABC

Spotkania wokół premier:
Premiera studencka ma miejsce zwykle kilka dni po premierze spektaklu i jest wydarzeniem adresowanym do studentów kieleckich uczelni. Najczęstszymi bywalcami są studenci wydziału humanistycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Po spektaklu odbywa się dyskusja młodzieży z twórcami i aktorami.

Konferencje i dyskusje organizowane są wokół zagadnień związanych z problematyką prezentowanych spektakli i ich twórców oraz innych,  istotnych zagadnień wpisujących się w życie Teatru (np. ważne rocznice). Do udziału zapraszane są osoby będące autorytetami w swoich dziedzinach (również spoza obszaru teatralnego), nadające spotkaniom interdyscyplinarny charakter.

Gazeta Teatralna:
Jest poszerzonym programem teatralnym; zawiera informacje uzupełniające problematykę spektaklu, wyjaśnia zagadnienia z obszarów niezwiązanych wprost ze sceną piórem autorytetów w swej dziedzinie (psychologów, socjologów, filozofów). Autorami są także wybitni krytycy i znawcy teatru oraz dziennikarze. Gazeta kolportowana jest bezpłatnie wśród widzów.

Warsztaty „ABC aktorstwa”:
Zajęcia przeznaczone są szczególnie dla młodych, ale nie tylko; prowadzone są, między innymi, przy okazji realizacji programu Teatr Polska. Prowadzącymi są aktorzy. Podczas warsztatów uczestnicy poznają metody pracy aktora w ogólnym zarysie; zajęcia są zindywidualizowane na tyle, na ile pozwalają warunki techniczne, liczebność grupy, jej przedział wiekowy oraz koncepcja prowadzącego.