PROGRAM 2024/2025 RZECZPOSPOLITA MIŁOŚCI

Zapraszamy Was w podróż do nowego-starego miejsca na mapie Kielc, które nie zamyka się w terytorialnych granicach, chociaż ma swój dobrze znany adres – ul. Sienkiewicza 32.

Rzeczpospolita Miłości to powrót do miejsca, które dobrze znamy – w jego nowej odsłonie.

Chcemy, żeby Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach był nowoczesną, multidyscyplinarną instytucją kultury, która stanowi bezpieczne miejsce dla wszystkich Kielczan_ek. Oto Rzeczpospolita Miłości:

7 PREMIER

  1. Baśń o wężowym sercu na podstawie powieści Radka Raka, w adaptacji Michała Kmiecika i reżyserii Marcina Libera. Duża Scena, październik 2024 roku.

  2. MITOLOGIA. nie chce mi się nic nie robić duetu Daria Kubisiak i Weronika Krówka. Produkcja wyłoniona w Otwartym Naborze im. Ireny i Tadeusza Byrskich. Duża Scena, grudzień 2024 roku.
  1. Drzwi percepcji inspirowane powieścią Aldousa Huxley’a duetu Agnieszka Jakimiak i Mateusz Atman. Nowa Scena, styczeń 2025 roku.
  1. Człowiek jaki jest, każdy widzi Marzeny Matuszak w reżyserii Katarzyny Minkowskiej – koprodukcja z Nowym Teatrem w Warszawie. Duża Scena, luty 2025 roku.
  1. Skóra po dziadku Mateusza Pakuły w jego reżyserii w koprodukcji z krakowskim Teatrem Łaźnia Nowa. Duża Scena, kwiecień 2025 roku.
  1. Protest kielecki. Do kogo należą Kielce? w reżyserii Jakuba Skrzywanka, we współpracy z Julią Nowak, Piotrem Szostakiem i Pawłem Sablikiem. Nowa Scena, maj 2025 roku.
  1. Koń na rycerzu Przemysława Pilarskiego w reżyserii Tadeusza Kabicza, na podstawie książki Sztuka obsługi penisa autorstwa Andrzeja Gryżewskiego i Przemysława Pilarskiego. Duża Scena, czerwiec 2025 roku.

∞ ATRAKCJI

› 6. Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny

› 33. Plebiscyt Publiczności o Dziką Różę

› Mikro-spektakle Czytaj [ʐɛrɔmskʲi]

› Wystawy artystyczne w Galerii Foyer

› Inicjatywy aktorskie Solo za teatrem

› Karta Lojalnościowa Wizy 2024/2025

› Spotkania Musimy porozmawiać

› Podcast Stefan, posłuchaj...

› Spotkania sieciujące Stefan stawia

› Program Niania w teatrze

› Premiery studenckie

› Program Niebieska Strefa

› Restauracja teatralna!

› Programy Gazeta Teatralna z gadżetami

› Spektakle dostępne dla osób niesłyszących i dla osób niewidzących

› Przedstawienia z napisami w języku angielskim i ukraińskim

› Prelekcje przed wybranymi spektaklami dla dzieci i młodzieży szkolnej

› Oferta dla szkół Warsztaty na zamówienie

› Warsztaty aktorskie

› Cykl wydarzeń z okazji setnej rocznicy śmierci Stefana Żeromskiego

› Zwiedzanie wyremontowanej siedziby przy ul. Sienkiewicza 32

i wiele innych...

Już po wakacjach w Teatrze oraz na naszej stronie internetowej dostępny będzie przewodnik przez sezon 2024/2025, w którym znajdzie się większość zaplanowanych działań programowych.