31. PLEBISCYT PUBLICZNOŚCI "O DZIKĄ RÓŻĘ"

 

Doroczna impreza teatralna, podczas której podsumowujemy mijający sezon artystyczny. Przypada zazwyczaj w czerwcu. Publiczność ma możliwość obejrzenia wszystkich premier za symboliczną cenę biletu. W czasie przeglądu widzowie głosują na swoich ulubieńców – aktora, aktorkę i najlepszy, ich zdaniem, spektakl. Do udziału w plebiscycie każdorazowo zapraszane są lokalne redakcje, władze regionu oraz zaprzyjaźnione z Teatrem instytucje. Oni także przyznają swoje nagrody. Bezprecedensowe w skali kraju wydarzenie, z 30-letnią tradycją, kończy uroczysta gala – to wtedy poznajemy laureatów sezonu. Zwieńczeniem imprezy jest koncert popularnego w kraju solisty lub zespołu.

 

13-20 czerwca pokazy premier

Premiery teatralne w sezonie 20222/2023 zaliczane do 31. Plebiscytu Publiczności „O Dziką Różę”:

  1. „Wolne ciała” koncept i choreografia Marta Ziółek
  2. „FESTeFAN” inicjatywa aktorska: Dagny Dywickiej, Eweliny Gronowskiej, Mateusza Bernacika, Bartłomieja Cabaja, Wojciecha Niemczyka i Andrzeja Platy
  3. „Frankenstein” Mary Shelley, w adaptacji Huberta Sulimy, reż. Jędrzej Piaskowski
  4. „Uciekła mi przepióreczka” Stefana Żeromskiego, scenariusz wg konceptu Krystyny Duniec i Pawła Sablika, reż Michał Kotański
  5. „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” tekst i reżyseria Mateusz Pakuła
  6. „Żywot i śmierć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia” Ishbel Szatrawskiej, reż. Łukasz Kos
  7. „Miarka za miarkę” Williama Szekspira, reż. Dan Jemmett

 

Głosowanie na najpopularniejszych: aktorkę, aktora i spektakl:

 

Weź udział w loterii i wygraj 12 300 zł!

Pokazom premier towarzyszy loteria promocyjna, w której główną nagrodą jest 12 300 zł. Fundatorem nagrody i Mecenasem 31. Plebscytu Publiczności "O Dziką Różę" jest firma budowlana remontująca zabytkowy gmach Teatru przy Sienkiewicza 32 - Anna-Bud. Aby wziąć udział w loterii wystarczy wskazać swoich ulubionych aktorów i spektakl w sezonie 2022/2023 oraz wrzucić do urny znajdującej się w foyer Teatru kupon wraz z biletem na spektakl.

 

Pełny regulamin loterii jest dostępny tutaj oraz w Teatrze.

 

21 czerwca Koncert Finałowy

Gwiazdą wieczoru będzie Kasia Lins.

Kasia Lins to wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. W 2020 roku wydała bardzo dobrze przyjęty album "Moja wina", czyli zbiór opowiadań o piekle i raju, niemocy i pragnieniu, upadkach i uniesieniach. "Moja Wina" to odurzająca warstwa instrumentalna, wsparta niepokojącymi wokalizami i chórami. Wykorzystując niekiedy liturgiczny dialekt, obserwuje manię kultu, dzieli się wątpliwościami, snuje opowieść o mocach i słabościach. Mszalny charakter muzyki toczy walkę ze świeckim wydźwiękiem treści.  

W lipcu 2020 roku Kasia Lins opublikowała w internecie "Czego dusza pragnie" [live show], materiał zdobył świetne recenzje i został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność i dziennikarzy. "Czego dusza pragnie" to pierwsze tego typu wydarzenie koncertowo-teatralno-filmowe. Audiowizualne doświadczenie, świeże podejście do komunikacji z widzami i formy, jaką może przybrać koncert grany na żywo.   

Na swoim koncie Kasia Lins ma nominacje do Fryderyków (2019 i 2021), Nagrody Kulturalnej Onetu i Miasta Kraków - O!Lśnienia. Jest również laureatką Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego (2020). 

Po trzech latach Kasia Lins powraca z nowym materiałem i, mimo że pozostaje wierna muzycznej stylistyce, za którą pokochali ją zarówno fani jak i środowisko muzyczne, to wyraźnie da się też odczuć, że to nowy etap na jej muzycznej drodze. Tym razem shoegaze'owy nastrój warstwy instrumentalnej w singlu „Po Trupach do Ciebie" dopełnia lekko senny dream-popowy wokal, dla którego kontrapunktem jest bojowy tekst piosenki. Zaskoczeniem może być również warstwa wizualna najnowszego wydawnictwa – Kasia postanowiła pożegnać liturgiczne szaty, na rzecz ukazania swojego zabójczego oblicza.

W ramach koncertu finałowego, oprócz dotychczasowego repertuaru, zespół Kasi Lins zaprezentuje przedpremierowo nowe piosenki z nadchodzącego 3 studyjnego wydawnictwa artystki, którego premiera przewidziana jest na jesień tego roku. Aby poznać szczegóły odsyłamy Państwa na media społecznościowe artystki i zachęcamy do posłuchania nowej piosenki, która dostępna jest już we wszystkich kanałach streamingowych."

 

Regulamin 31. Plebiscytu Publiczności "O Dziką Różę"

pdf

Dzika Róża

LINK

Regulamin Loterii dla Publiczności 31. Plebiscytu Publiczności "O Dziką Różę"

pdf